آکادمی ظلی نیا

انگیزه دادن به کارمندان دیگر یک چالش نیست، ساده است. اگر می‌خواهید به کارمندان خود انگیزه دهید، باید آن‌ها را وادار کنید که هر روز به سر کار بیایند و وقت خود را با شما و هم دیگر سپری کنند. پس چگونه این کار را انجام می‌دهید؟ فقط از این مراحل آسان پیروی کنید.

ایجاد محیط کار دوستانه

۱٫فضای دلپذیر ایجاد کنید

کارمندان شما مقدار زیادی از زندگی خود را صرف کار در فضای خود میکنند، بنابراین شما باید سعی کنید تا جای ممکن دوستانه و جذاب به نظر برسید. اگر یک فضای دوستانه و راحت برای کارمندان خود ایجاد کنید، آن‌ها اشتیاق بیشتری برای کار در هر روز خواهند داشت. چگونه این کار را انجام دهیم؟

 • فضایی ایجاد کنید که خیلی شلوغ نباشد. آیا کارمندان شما احساس می‌ کنند که برای قدم زدن در اطراف و نفس کشیدن اتاق دارند، یا مثل ماهی قزل‌ آلا هستند؟ هرچه احساس آزادی بیشتری داشته باشند، شادتر خواهند بود.
 • دقت کنید که درجه‌ حرارت در دفتر بیش از حد گرم یا سرد نباشد. اگر آن‌ها یخ زده باشند و یا آنقدر داغ باشند که نتوانند تمرکز کنند، کارکنان شما انگیزه پیدا نخواهند کرد.
 • محیط دلپذیری از طریق نورپردازی ایجاد کنید. اگر چه ممکن است شما قادر به کمک به آن نباشید اگر دفتر شما نور فلورسنت تند دارد، شما می‌ توانید با قرار دادن برخی از لامپ‌ های کم‌ مصرف، تفاوت بزرگی ایجاد کنید.
 • دقت کنید که کارکنانتان نور طبیعی زیادی داشته باشند و هر وقت می‌ توانید آن‌ ها را کنار پنجره قرار دهید. اگر نزدیک روشنایی و هوای تازه باشند، احتمال خفه شدن آن‌ ها کم‌ تر خواهد بود.
 • اگر محیط شما ساده‌ تر است، می‌ توانید وسایل راحتی بیشتری را در اطراف دفتر خود ایجاد کنید و به کارمندان خود بگویید که اگر مجبور نباشند در کنار میز خود بمانند، می‌ توانند در آنجا کار کنند.

۲٫از فضای دیوار خود استفاده کنید

کارمندان شما زمان زیادی را صرف خیره شدن به دیوار ها می‌ کنند، بنابراین این مکان خوبی برای جلب توجه آن‌ ها و انگیزه بخشیدن به آن‌ها در انجام کار بهتر است. در اینجا چند تا از چیز هایی که می‌ توانید بر روی دیوار خود قرار دهید آورده شده‌است:

 • یک تابلوی اعلانات را که در آن افراد می‌ توانند عکس‌ ها، کارت‌ های تولد و هر گونه اطلاعات شخصی مرتبطی که می‌ خواهند با همکاران خود به اشتراک بگذارند، قرار دهید. این باعث می‌ شود که مردم احساس آرامش و راحتی بیشتری بکنند و حتی زمانی که به تابلو نگاه می‌ کنند ممکن است لبخند بزنند.
 • تشخیص کارمندان برجسته. اگر چه شما مجبور نیستید “کارمند ماه” را بر روی دیوار خود پست کنید، می‌ توانید یک آگهی کوچک را پست کنید و یا یک موفقیت بزرگ در یک تخته سفید برای کل دفتر بنویسید.
 • اگر شرکت شما قوی جلو می‌ رود، پوستر هایی را طراحی کنید که پیشرفت شرکتتان را نشان می‌دهد تا کارمندان را تحریک کند که کار خوبی انجام دهند.
 • شما می‌ توانید برخی از شعار های تشویقی را مطرح کنید، اما زیاده‌ روی نکنید. شما نمی‌ خواهید که کارمندان شما چشمان خود را به نشانه‌ های بسیار مشتاق شما معطوف کنند.
 • از عکس هایی روی دیوار استفاده کنید که راحت به چشم می آیند. از پوستر های بلند و پر زرق و برق استفاده نکنید؛ به جای آن، چند عکس یا نقاشی را بگذارید که تاثیر خوشایندی بر جای می‌گذارد.

۳٫از غذا به عنوان انگیزه استفاده کنید

هرگز قدرت داشتن مقداری غذا در اطراف دفتر را دست‌ کم نگیرید. اگر بدانند که غذایی برای آن‌ ها وجود خواهد داشت، مردم بسیار هیجان‌زده خواهند شد. در اینجا چند برنامه غذایی وجود دارد که به کارمندان شما انگیزه می‌دهد:

 • یک آشپزخانه پر از چای و قهوه داشته باشید تا کارمندان شما زمان بیشتری را صرف پرسه زدن در اطراف دفتر کنند به جای بیرون رفتن و تهیه آن کنند.
 • نان‌ها و دونات مربایی را یک روز در هفته برای صبحانه داشته باشید. این باعث می‌شود که کارمندان شما زودتر به دفتر بیایند و زمان بیشتری را در آنجا بگذرانند.
 • یک‌ بار در یک زمانی پیتزا سفارش دهید. شما حتی می‌ توانید یک “روز پیتزا” در ماه داشته باشید.
 • تنقلات در اطراف دفتر پیدا کنید. ذرت بو داده تهیه کنید، چیپس و غیره بیاورید یا کیک درست کنید.
 • فقط به یاد داشته باشید که گزینه‌ های سلامتی نیز در دسترس داشته باشید. وقتی شروع به کار در یک دفتر با تعداد زیادی از گزینه‌ های غذایی می‌ کنید، برخی از مردم افزایش وزن پیدا می کنند.

۴٫روزهای عادی لباس برای موسسه

روزهای لباس معمولی مردم را برای کار به هیجان می‌ آورد و باعث می‌ شود که آن‌ ها احساس راحتی بیشتری در محیط کار داشته باشند. شما می‌ توانید جمعه معمولی را انتخاب کنید، یا به طور تصادفی انتخاب کنید که روزهای عادی اضافی را به تقویم اضافه کنید.

 • شما حتی می‌ توانید چند روز با موضوع لباس خود بازی کنید. مثلا همه می‌توانند رنگ‌های تیم مورد علاقه خود را بپوشند.

تشخیص و پاداش برای کارمندان خود

۱٫کارمندان خود را به صورت فردی بررسی کنید

اگر آن‌ ها کاری واقعا عالی انجام داده‌ اند، پس باید وقت بگذارید تا آن‌ ها بدانند. به جای اینکه به مردم بگویید که همه کار خوبی انجام می‌ دهند، زمان را صرف کنید تا یک فرد خاص را به دفتر خود بکشید، یا یک ایمیل یا یادداشتی در کنار آن چک کنید تا به او بگویید که کار او واقعا برجسته است.

 • اگر فرد کاری واقعا استثنایی انجام دهد، مانند ثبت یک مشتری جدید و معتبر، شما می‌ توانید بایستید و یک اعلامیه برای ستایش آن فرد ایجاد کنید.
 • شناخت تلاش‌های فردی کارمندان مهم است، اما باید اطمینان حاصل کنید که کسی در دید شما نباشد اگر شما همیشه تعداد کمی از کارمندان را تشخیص دهید.

۲٫کارمندان خود را به عنوان یک گروه بشناسید

شما باید زمانی را انتخاب کنید که به تیم خود اجازه دهید تا بدانند که آن‌ ها به عنوان یک واحد کار می‌ کنند و نشان می‌ دهند که شما از تلاش‌ های آن‌ ها در تمام زمان‌ ها قدردانی می‌ کنید. تنها چند دقیقه از روز خود استفاده کنید تا کارمندان خود را به خاطر کار تیمی تحسین کنید، می‌ تواند به آن‌ ها انگیزه بیشتر بدهد.

 • جلسه‌ ای را برای بحث در مورد شرکت به عنوان یک کل برگزار کنید، و نشان دهید که چگونه تلاش‌ های کارمندان تان به ماموریت شرکت کمک می‌ کند. کارمندان شما نمی‌ خواهند مانند چرخ‌ دنده‌ های یک چرخ باشند، اما به نظر می‌ رسد که آن‌ ها به چیزی با ارزش کمک می‌ کنند، بنابراین زمان را صرف می‌ کنند تا آن‌ ها احساس خاصی بکنند. اگر شما آمار و ارقام دارید تا نشان دهید که تیم تان به شرکت کمک می‌ کند، حتی بهتر است.
 • ایمیل‌ های هفتگی، به روز رسانی ها، یا خبرنامه ها بفرستید و به کارمندان خود بگویید که کار سخت آن‌ها جبران می‌شود. تلاش‌ های تیم خود را درک کنید و از صفات مثبتی استفاده کنید تا کار خوب آن‌ ها را مشخص کنید.
 • اگر احساس می‌ کنید که جایی برای بهبود وجود دارد، خوب است. فقط با کارمندان خود در مورد کاری که هنوز باید انجام شود صادق باشید. توجه کنید که بیشتر از آنچه به آن‌ها بازخورد منفی می‌دهید، از کارمندان خود تقدیر کنید. این باعث می‌ شود که آن‌ ها نسبت به کارهای سخت که انجام می‌ دهند، احساس مثبت تری داشته باشند.

۳٫به کارمندان خود برای کار سخت پاداش دهید

ایجاد یک سیستم پاداش یک راه عالی برای انگیزه دادن به کارمندان خود است. چه شما رقابتی را راه‌اندازی کنید تا ببینید چه کسی می‌تواند سریع‌ترین راه را در یک روز مشخص انجام دهد، یا اگر رقابت داشته باشید تا ببینید چه کسی می‌تواند بیش‌ترین درآمد را تا پایان ماه به دست آورد، هر رقابتی که پاداش داشته باشد، حتی اگر احمقانه باشد. در اینجا برخی پاداش‌ های بزرگ برای ارائه یک کار خوب برای کارمندان خود آورده شده‌است.

 • با هدایای کوچک به آن‌ها پاداش بدهید. به آن‌ها دو بلیط برای یک فیلم، یک کارت هدیه به یک فروشگاه، و یا حتی بلیط برای یک بازی ورزشی بدهید. دقت کنید که با کارمندان خود در مورد آنچه که فکر می‌ کنند پاداش خوبی برای پیشرفت هست، صحبت کنید. اگر شما در مورد این جایزه به هیجان نیامده اید، کارمندان شما هم به آن اندازه انگیزه نخواهند داشت.
 • با زمان استراحت به کارمندان خود پاداش دهید. شما شگفت‌زده خواهید شد از اینکه ببینید چقدر سریع کارمندان شما شروع به کار می‌ کنند که به آن‌ ها اجازه دهید که ۱۵ یا ۳۰ دقیقه زودتر کار را تمام کنند، یا به آن‌ها امکان یک ساعت دیر آمدنبه کار را بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 2 =