آکادمی ظلی نیا

افزایش بهره وری کارکنان

۱٫همان تکنیک‌ های افزایش بهره‌ وری که استفاده می‌ کنید را اعمال کنید

زمانی که یاد گرفتید که چطور بهره‌ وری خود را افزایش دهید، می‌ توانید آنچه را که برای شما کارساز است انجام دهید و در صورت امکان آن را به نیروی کار خود اعمال کنید.

  • تشویق به استراحت. گفتن به کارمندان خود برای استراحت کردن ممکن است کارساز نباشد، بنابراین آن‌ ها را خلق کنید: جشن تولد، داشتن فعالیت‌ های گروهی هفتگی، سازماندهی نهار گروهی.
  • ضرب العجل ها را تنظیم کنید. حتی برای پروژه‌ های بسیار بلند مدت یا با پایان، کارمندان شما با انگیزه بیشتری کار خواهند کرد اگر شما برای آن‌ ها اهداف ایجاد کنید تا در طول مسیر به آنها برسند.
  • به کارمندان اجازه دسترسی به یک باشگاه را بدهید. داشتن یک باشگاه ورزشی، یا دادن عضویت اتوماتیک به کارکنان به یک باشگاه در آن نزدیکی، می‌ تواند ورزش و بهره‌وری را افزایش دهد. همچنین می‌ توانید از چالش‌ های ماهانه برای افزایش مشارکت استفاده کنید.

۲٫مجاز بودن برای کار از راه دور و ساعات انعطاف‌ پذیر

مهم نیست کجا و چه موقع کار تمام می‌ شود، تا وقتی که کار تمام شود. تحقیقات گالوپ نشان می‌ دهد که کارمندانی که از راه دور کار می‌ کنند، بیشتر درگیر هستند و در واقع ساعات بیشتری کار می‌ کنند. به کارمندان خود انعطاف‌ پذیری لازم را بدهید تا کار خود را انجام دهند و در آنجا بهترین کار را انجام دهند.

۳٫قدردانی از کارمندان خود را نشان دهید

کارگرانی که احساس قدردانی می‌ کنند انگیزه بیشتری خواهند داشت. کارمندان را در طول جلسات به طور عمومی تحسین کنید. جوایز نقدی بدهید. اگر یک کارمند در یک پروژه کار بیشتری انجام دهد، این را تشخیص دهید. اگر کار سخت را پاداش ندهید، کارمندان شما به سختی کار نمی‌ کنند.

۴٫یک فرهنگ پاسخگویی ایجاد کنید

اگر کارگران به کار خود دست یابند و بدانند که بازخورد دریافت خواهند کرد، با دقت بیشتری کار خواهند کرد. پاسخگویی به معنی دادن حس روشن جهت شرکت و نحوه مشارکت آن‌ ها در هدایت شرکت در آن جهت است. اگر آن‌ ها احساس کنند کار آن‌ ها اهمیت دارد، سخت‌ تر کار خواهند کرد.

  • پیشنهاد مشوق‌ های اقتصادی متصل به اهداف مشخص یک راه عالی برای افزایش تعهد کارمندان و حرکت در تمام سطوح کسب‌ و کار شما است.

۵٫از تیم‌ های کاری استفاده کنید

کار کردن در تیم‌ ها می‌ تواند با اجازه دادن به چندین نقطه نظر، محصول کار را بهبود بخشد. همچنین باعث می‌ شود که کارگران با وجدان بیشتری کار خود را انجام دهند چون آن‌ها نمی‌ خواهند تیم را رها کنند یا کم‌ تر از همتایان خود به نظر برسند. در نهایت، این امر مانع از انزوای افرادی می‌ شود که احساس نادیده گرفتن و بی‌اهمیت بودن می‌ کنند.

۶٫به کارمندان خود کار متفاوتی بدهید

بیشتر کارهایی که هر یک از کارمندان انجام می‌ دهند در حوزه تخصص او قرار دارد و همین کار را بارها و بارها انجام می‌ دهند که می‌ تواند منجر به یکنواختی برای آنها شود. تغییر نوع کار و تنظیمات کار می‌ تواند وظایف جدید و نیز گسترش مهارت‌ ها را حفظ کرده و دیدگاه جامع تری نسبت به شرکت داشته باشد.

۷٫در آموزش سرمایه‌ گذاری کنید

تمام کارمندان شما از آموزش بهره‌ مند خواهند شد، این کارکارمندان را با ارزش تر می‌ سازد و یک حس بدهکاری به کسب‌ و کار ایجاد می‌ کند که منجر به کار سخت‌ تر می‌شود. توجه ویژه‌ ای به سرپرستان و مدیران میانی معطوف کنید که تنها به نقش‌های رهبری گام برمی دارند. آن‌ ها کلید انتقال دیدگاه و سازمان دهی کار به شیوه های کارآمد هستند، بنابراین آموزش مدیریت اضافی برای این موقعیت‌ ها، برای بهبود بهره‌ وری شرکت نیاز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 3 =