آکادمی ظلی نیا

   میدونید انگیزه چیه؟

از نظر  روانشناسان فعالیت هایی  که ما را به سوی هدف خاصی سوق می دهند رو انگیزه می نامند.

 اولین عنصر تشکیل دهنده ی انگیزه رفتار است مثلا ما وقتی با انگیزه و پر انرژی هستیم میتوانیم اززندگیمون لذت بیشتری  ببریم و به احتمال خیلی زیاد خوش اخلاق تر و مهربان تر هم می شویم .

انگیزه یکی از وجوه مهم زندگی انسان است

به گونه‌ای که یک فرد برای ادامه زندگی، بقاء، فعالیت و حتی تغییر نیازمند انگیزه است و بدون انگیزه زندگی انسان بدون حرکت، راکد، سرد و بی‌روح خواهد بود.

انگیزه یک عامل درونیه که انسان یا،بطور کلی موجود زنده را به حرکت در میاره و انگیزش حالتیست که در اثر دخالت انگیزه به موجود زنده دست می دهد مثلا نیاز به اب،انگیزه و احساس تشنگی یا حالت تشنگی،انگیزش است؛

بهترین زمان  استفاده ازجملات انگیزیشی صبح ها قبل از بیدارشدن میباشد چون به شما انگیزه وانرژی مثبت خوبی خواهد داد

راه های افزایش انگیزه  در افراد

1 یکی از راه های افزایش انگیزه خواندن زندگی نامه ی افراد موفق است

2 شناخت نوع طرز فکر انهاست ( افرادی که طرز فکر رشد دارند انگیزه ی بالاتری دارند)

اگر بی‌حوصله‌اید و انگیزه کاری را ندارید، تصور کنید که سرشار از انگیزه‌اید. حسن این کار در این است که به محض شروع، آرام آرام احساس می‌کنید که شور و علاقه، حقیقتا در وجود شما زنده شده است.

برای به دست آوردن انگیزه و پیگیری مجدد اهداف بهتر است قدری به عقب برگردید و نقطه شروع فعالیتتان را بنگرید. شما در چه مرحله ای قرار داشتید و حال به چه مرحله ای رسیده اید؟ به یاد بیاورید که چگونه ترس ها و موانع اولیه شروع هدفتان را با موفقیت پشت سر گذاشته اید و حال در میانه راه هستید. وقتی پیشرفت تدریجی خود را مرور کنید از موفقیتی که تاکنون به دست آورده اید احساس لذت خواهید کرد و انگیزه و اشتیاق برای از سر گرفتن اهداف در شما به وجود خواهدآمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =