آکادمی ظلی نیا

اگر در همه مراحل زندگی از زندگی خود راضی باشید به شما تبریک می گوییم چون شما همیشه شاد و خوشبخت خواهید بود. اما اگر رضایت کافی را از زندگی نداشته باشید و در برابر ناملایمات زندگی ناراحت و غمگین باشید شما لذت کافی را از زندگی نمی برید. افرادی معتقدند برای لذت بردن از زندگی داشتن پول کافی است اما اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد که پول همه چیز نیست. شما باید برای لذت بردن از زندگی برای خود وقت کافی بگذارید. اگر شما نتوانید در وضعیت کنونی‌تان شاد باشید، حتی اگر به تمام اهداف و آرزوهایتان هم که برسید باز شاد نخواهید بود. دلیل آن این است که وقتی به اهدافتان می‌رسید، دیگر به همیشه ناراحت و ناراضی بودن عادت کرده‌اید.

فقط یادتان باشد، خوشبختی از درون شما سرچشمه می‌گیرد و به هیچ عامل بیرونی بستگی ندارد و همه انسان‌ها شایسته‌ی این هستند که زندگی‌ای شاد داشته باشند.

در این مقاله قرار است راه های لذت بردن از زندگی را با هم بیاموزیم:

1 . خندیدن

سعی کنید دورو بر خود را از آدم های شوخ و خنده رو پر کنید تا اگر مواقعی در زندگی پیش آمد که ناراحت بودید آنها بتوانند شمارا بخندانند. هیچوقت نباید آنقدر سرتان مشغول باشد که وقت برای خندیدن نداشته باشید یا آنقدر جدی باشید که لبخند نزنید.لبخندتان حال شما و اطرافیانتان را تغییر می دهد.خندیدن دنیای شمارا تغییر می دهد.

مثالی برایتان بزنم:یکی از روزهای کاری بنده در دفتر آژانس هواپیمایی بندر دیر ،یکی از همکاران تعریف می کردند که امروز حالم خیلی گرفته بود و هرلحظه دلم میخواست گریه کنم اما باخود فکر کردم که خودم باید حال خودم را تغییر دهم .به همین علت با دیگران گفتم و خندیدم تا حدی که اصلابه خاطر نیاوردم که ناراحت بوده ام.

پس خندیدن میتواند شمارا از ناراحتی های روزمره نجات دهد.

2 . صحبت کردن با دوستان قدیمی

دوستان قدیمی همیشه حال مارا خوب می کنند خصوصا دوستان زمان دانش آموزی را حال زیبای آن زمان و خاطرات زمان کودکی شما را از ناراحتی حالتان دور می کند، همین الان تلفن را بردارید و به یک دوست قدیمی زنگ بزنید. به این ترتیب هر دوی شما از یک لذت ارزان زندگی لذت خواهید برد.

3 . آشپزی با عشق

تجربه ثابت کرده است حال بد انسان می تواند با آشپزی بهترشود به خصوص آشپزی کردن با عشق و برای کسانی که دوستشان داریم.زمانی که انسان غرق در آشپزی می شود بوی خوش غذا ولذت دیدن مواد رنگارنگ غذایی باعث می شود که انسان از زندگی بسیار لذت ببرد.

شماهم امتحان کنید.

4 . شوخی با مشکلات

مشکلات زندگی تمامی ندارد پس اگر با آنها شوخی کنید شادی هایتان هم تمامی نخواهد داشت . البته فراموش نکنید منظور از شوخی این نیست که خودتان رامسخره کنید.

مثلا برنامه کلاه قرمزی را همه شما دیده اید آنجایی که میگوید:(اومدم غصه بخورم مو توش بود دیگه نخوردم!)

شما هم اگر اینگونه عمل کنید دیگر هیچ چیزی نمی تواند شمارا ناراحت کند و از زندگی لذت خواهید برد.

5 . انجام کارهای دوست داشتنی

کتاب بخوانید،پیاده روی کنید،لی لی بازی کنید،فیلم ببینید،آشپزی با عشق را فراموش نکنید و کارهایی را انجام بدهید که باعث می شود از زندگی خود بیش از پیش لذت ببرید.

6 . رفتن به طبیعت

طبیعت مسکنی بسیار قوی برای استرس و فشارهای زندگی مدرن است. خوردن ناهار در پارک، سر زدن به گلخانه ها یا تماشای غروب خورشید راهکار هایی ساده برای لذت بردن از طبیعت است.یکی از بهترین سرگرمی های روزهای گرم سال این است که شام را بردارید و به همراه اعضای خانواده به نزدیک ترین پارک محل بروید ویا برای روزهای سرد سال به پیست و برف بازی بروید و یا با خانواده و دوستان برف بازی کنید.

7 . دوستی با کودکان

دوستی با بچه ها کودک درونتان را هر چند در خواب عمیق باشد بیدار می کند و به یادتان می آورد که وقتی نوزاد بودید روزی 300 بار می خندیدید اما این روز ها هفته ای یک لبخند می زنید! کودکان مثال بارز شادی و خوشحالی بی دلیل و وصف نشدنی هستند. آنها به راحتی از زندگی لذت می برند چون بزرگترین مشکلات خود را افتادن از ارتفاع 20سانتی متری و یا کنده شدن دست عروسکشان می دانند.شما هم باید یادبگیرید که مشکلات خود را در حد همان کنده شدن دست عروسک بدانید!

8. کمک به دیگران

هر کاری از دستتان بر می آید برای اطرافیانتان انجام دهید. لازم نیست پول خرج کنید شنیدن درد دل یک دوست، همکار و یا همسفر اتوبوس، حمل کردن خرید های یک فرد مسن و …. هرچه از دستتان برمی آید. حتما برایتان اتفاق افتاده که وقتی به دیگران کمک می کنید حس خوبی شمارا فرا می گیرد که اگر شما آن کار را برای خودتان انجام میدادید این حس به شما منتقل نمی شد. این لذت و حال خوب را ازخودتان نگیرید.

9 . داشتن دفترچه خاطرات

موفقیت‌ها و شادی‌های زندگیتان را ثبت کنید. وقت بگذارید و نوشته‌های قبلیتان را بخوانید.بامرورخاطرات خوب و قشنگ زندگی حال دلتان خوب می شود. این می‌تواند منبع الهام خوبی برای خودتان و دیگران باشد.

10 . درک هدف زندگی

چیزی را پیدا کنید که به زندگیتان معنا و مفهوم دهد. وقتی چیزی پیدا کردید که برایش زندگی کنید، مطمئناً بهتر زندگی خواهید کرد. اگر روابطتان هدف اصلی زندگیتان نباشد، شغلتان یا هر چیز دیگری می‌تواند باشد. معنای زندگی شما چیزی است که خودتان تعیین می‌کنید. برای خودتان هدف تعیین کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.سعی کنید آن هدف همیشه جلوروی شما باشد تا بتوانید تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف بکار بگیرید.

11 . مثبت بودن

بر افکار و اتفاقات خوب تمرکز کنید. خیلی به خودتان سخت نگیرید. اذیت کردن و آزار رساندن به خودتان هیچ فایده‌ای ندارد. مثبت‌ باشید. مثبت فکر کنید، مثبت حرف بزنید و مثبت عمل کنید. همیشه نیمه پُر لیوان را ببینید.بخندید و لذت ببرید.

12 . پاک کردن ذهن

تمرینات یوگا، مدیتیشن و تای‌چی روحتان را جوان و شاداب کرده و باعث می‌شود بهتر تمرکز کنید.

دعا و راز و نیاز با خداوند و توکل بر او می تواند غم و ناراحتی و تمام دلهره و دلواپسی هارا از شما بزداید و حال خوش و وصف ناپذیری را به شما منتقل کند.امتحان کنید!

13 . پذیرش مرگ

فکر کردن به مرگ باعث می‌شود قدر زندگیتان را بدانید. برای درک زیبایی زندگی و دنیا وقت بگذارید. با مرگ نجنگید یا از آن ترس نداشته باشید.یاد مرگ می تواند باعث فراموش کردن ناراحتی هایتان شودو لذت زندگی کردن را برایتان دو چندان کند

حال دلتان خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 4 =