آکادمی ظلی نیا

نحوه احوال پرسی:

نحوه احوال پرسی موضوعی است که شاید به نظر بسیار ساده بیاید ولی متأسفانه معمولاً در طول روز این کار را به اشتباه انجام می‌دهیم و به همین دلیل ممکن است باعث ایجاد ناراحتی برای اطرافیان و دوستانمان شویم.چه کسی بدش می آید قشنگ ترین جملات احوال پرسی را بلد باشد؟
باید سعی کنیم تا حد ممکن در ارتباطات زمانیکه حال ما را می‌پرسند به جای استفاده از کلمات منفی، از کلمات مناسب و خوب استفاده نماییم.

احوال پرسی های دوستانه و صمیمی:

1-ادب را رعایت کنید:

با وجود این که این احوال پرسی صمیمانه و با دوستان و آشنایان است باید دقت کنید که احوال پرسی و ابتدای ملاقات زمان مناسب برای استفاده از هر لغت، یا هر نوع برخورد نیست هرچند شما با هم صمیمی باشید. اجازه دهید کمی از این ملاقات بگذرد و بعد سر شوخی را باز کنید.

2-پیش قدم شوید:

شما کاربران هاو کن یو خوب می دانید در ما خانواده های ایرانی  احترام به بزرگ تر چقدر با اهمیت و مهم است. دقت داشته باشید که همیشه در احوال پرسی ها در مقابل افرادی که از لحاظ سنی از شما بزرگ تر هستند جانب پیش قدم شدن را رعایت کنید.چه برای احوال پرسی و چه برای دست دادن.

3-با روی خوش برخورد کنید:

با روی خوش و گشاده با یک فرد احوال پرسی کردن شاید نیمی از راهی است که شما در ملاقات باید طی کنید. همیشه انرژی لازم و با لبخندی بر لب، جملات احوال پرسی را بیان می کند. حتی اگر حال خوشی ندارید سعی کنید این پر انرژی بودن را در ابتدای ملاقات رعایت کنید.

احوال پرسی غیررسمی، فردی که از نزدیکان نیست:

4-نزدیک شدن به شخص:

به آن شخص نزدیک شوید با اطمینان راه رفتن مهم است. دزدکی راه رفتن خوشایند نیست. نشان دهید که برای سلام و احوال پرسی به وی نزدیک می شوید.

5-توجه به موقعیت و احوالپرسی:

حواستان به رتبه شغلی‌تان باشد. اگر با یک همکلاسی یا یک رفیق احوال پرسی می‌کنید مشکلی ندارد که غیر رسمی رفتار کنید. “سلام وحید، از دیدنت خوشحالم. چیزهای خوبی دربارت شنیدم، و خیلی دوست دارم با هم همکار بشیم.”

اگر شما با کسی در رستوران ملاقات کرده‌اید یا یک عضو محترم و پرافتخار از جامعه را دیدار کرده‌اید، او را محترمانه خطاب کنید نه با اسم کوچکش. بطور مثال، “سلام آقای مدیری، از ملاقات با شما خوشحالم”، این طور صحبت کردن در محیط کاری، حرفه‌ای تر است و بیشتر تاثیرگذار است تا گفتن “سلام مهران، چه خبر؟”
در نظر بگیرید با کسی که جایگاه شغلی‌اش از شما خیلی بالاتر است به همان شکل احوال پرسی می‌کنید. “سلام علیکم آقای کرافورد. از ملاقات با شما خوشحالم”، اینطور احوال پرسی باعث می‌شود که دیدگاه حرفه‌ای او در برخورد با شما حفظ شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 14 =