آکادمی ظلی نیا

لبخند زدن مغز را آماده می کند تا افکار و رفتارهای مثبت نشان دهد و فرد را به موفقیت های بیشتری سوق دهد. افرادی که به طور منظم لبخند می زنند، به شادی، رضایت، آرامش درونی و موفقیت های بیشتری در مقایسه با آدم های اخمو می رسند.

لبخند زدن باعث می شود احساس خوبی پیدا کنیم که انعطاف پذیری در توجه را بالا برده و توانایی ما برای فکر کردن کلی نگر را تقویت می کند.

آدمها همیشه لبخند می زنند، مخصوصاً وقتی در جمع هستند اما لبخند فقط نشان دهنده شاد بودن آنها نیست. ما از لبخند برای اهداف خاص اجتماعی استفاده می کنیم زیرا لبخند می تواند پیام های مختلفی را به دیگران برساند.

چرا باید لبخند بزنیم؟

خند در ساده ترین حالت ممکن می تواند شما را به آرامش برساند و سبب شود تا شما خیالی آسوده داشته باشید. اگر از افرادی هستید که همیشه خودتان سعی کرده اید لبخند بزنید پس دیگر جای حرفی باقی نمی ماند چرا که شما بدون دلیل لبخند زده اید ولی اگر از افرادی هستید که به دنبال یک بهانه برای خندیدن و لبخند زدن هستید بهتر است در این خصوص کمی با خودتان تمرین کنید.

لبخند زدن، فورا روحیه را تقویت می‌کند و انگیزه بخش است. امتحان کنید! همین الان اگر در راه پله‌ها همسایه‌تان را دیدید با لبخند به او سلام کنید، قول می‌دهم نسبت به قبل از آن، حداقل 20 درصد حال بهتری پیدا خواهید کرد.

چطور میتونیم لبخند زیبایی داشته باشیم؟

سعی کنید لبخندتان واقعی و دوستانه باشد

اکثر افراد متوجه تفاوت‌ها در نحوه حرکات صورت از جمله لبخند می‌شوند؛ بنابراین تشخیص لبخند‌های تصنعی از لبخند‌های دوستانه کار آسانی است. برای این کار می‌توانید برای چند ثانیه با سفت نگه داشتن مرکز لب‌ها و نیز بالا بردن اطراف آنها، لبخند خود را نگه دارید.

در مقابل آینه تمرین کنید

شما می‌توانید با تمرین کردن انواع لبخند‌ها در مقابل آینه، بهترین مدل لبخند زدن را برای خود پیدا کنید. برای این کار می‌توانید از انواع لبخند‌های یک طرفه، لبخند‌های با هیجان، لبخند‌های با دهان باز و یا لبخند‌های با دهان بسته استفاده کنید.

توجه به باز شدن لب‌ها

توجه به اندازه باز شدن لب‌ها یکی از فاکتور‌های مهم برای برخورداری از لبخندی زیبا است. به طور کلی در هنگام لبخند زدن نباید بیش از ۱ الی ۳ میلی متر از لثه‌ها قابل مشاهده باشد.

استفاده از مواد نرم کننده لب

برخورداری از لب‌های خشک و پوسته پوسته شده مانع از داشتن لبخندی دلنشین و زیبا خواهد شد. بدین منظور بهتر است به طور مرتب از مواد نرم کننده لب مانند روغن‌های طبیعی یا رژ لب‌های حاوی ویتامین و پروتئین استفاده کنید.

داشتن اعتماد به نفس بالا

برخورداری از اعتماد به نفس لازمه موفقیت در هر کاری است. لبخندی که از پس یک  اعتماد به نفس محکم زده می‌شود، بسیار دلنشین و جذاب خواهد بود.

چند دلیل برای لبخند زدن!!

حفظ جوانی پوست

شما می توانید به جای استفاده از کرم های ضد چین و چروک پوست، به راحتی با لبخند زدن جوانی پوست خود را حفظ کنید.

لبخند داروی ضد پیری پوست می باشد.

در یک بررسی، محققان یک سری عکس به افراد نشان دادند و از آنها خواستند سن هر شخص را در عکس حدس بزنند. در آخر به این نتیجه رسیدند که سن افرادی که در عکس شاد و بشاش بودند، کمتر از سن واقعی شان نشان داده می شد

کمی شیطنت و دیوانه بازی بد نیست

شرایط سخت، ما را بیش از اندازه جدی می کنند. زندگی را به صورت یک چالش و ماجراجویی ببینید. در هر شرایطی که هستید در خلوت کمی دیوانه بازی در بیاورید و با دیگران شوخی کنید.

سرایت خنده

اگر نزدیک فردی که سرماخورده و یا آبله مرغان گرفته است، قرار بگیرید، ممکن است بیمار شوید؛ ولی آیا خندیدن نیز مسری می باشد؟

هنگامی که فردی در خیابان می خندد، شما نیز حتی اگر ندانید برای چه می خندد، ممکن است بخندید.

مغز ما، دنبال صورت های خندان می گردد و به آنها پاسخ می دهد. همچنین مغز ما دارای اثر مشابهی نسبت اخم کردن است و از شخصی که اخم کرده، فاصله می گیریم.

لبخند زدن و سلامتی

افرادی که دائما لبخند روی لب هایشان وجود دارد، دارای استرس کمتر، قلب سالم تر، فشار خون کمتر و روح و روان بهتر هستند.

لبخند زدن ارتقادهنده سلامتی و شادی و بهبود زندگی شخصی می باشد.

بدون شک داشتن لبخندی زیبا می‌تواند در زندگی شخصی و اجتماعی افراد تأثیر بسزایی داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 10 =