×
خانه » مقالات » چطور صبح زود بیدار شوم؟
06 بهمن 1398

چطور صبح زود بیدار شوم؟

آخرین فکر،اولین فکر

وقتی که از خواب بیدار میشویم سطح انرژی ما باید از 1 به 10 برسد ولی در ابتدای صبح است و با کارهایی که در ادامه توضیح خواهم داد در تلاشیم که به بالاترین سطح خودش برسانیم.هر فردی قبل از اینکه به خواب عمیق فرو برود در رخت خواب خود افکاری به سراغش می آید و خاطرات یا آرزوها و اهدافی را در ذهن خود می پروراند و بعد از آن به خواب فرو میرود. اما نکته کجاست که میتواند تاثیری بر بیدار شدن ما بگذارد،تاثیری که افکار ما بر بیدار شدن دارد

این است که افکاری که قبل از خواب ها در حال کلنجار رفتن هستید همین افکار اول صبح و بعد از بیدار شدن سطح انرژی شما را تشکیل میدهد.

وقتی که از خواب بیدار شویم سطح انرزی ما عود است اما باید به مرور در تلاش باشیم که این سطح انرژی را بالا ببریم تا اینکه صبح جادویی را رقم بزنیم. اگر شما با افکار مثبت قبل از خواب به خواب فرو بروید و یا با اندیشیدن به اهداف خود بخوابید قطعا صبح هنگام بیدار شدن به یاد اهداف و چیزی می افتید که شب قبل از خواب به ان می اندیشیدید . و این نکته بسیار مهمی است که قبل از خواب ثمری چیزی هستید که صبح خود را نیز با آن شروع خواهید کرد.

ساعت در اتاق دور تر از خود:

وقتی صدای زنگ ساعت شما را از خواب بیدار میکند سطح انرژی خیلی پایینی را دارا هستید و اگر که ساعت کنار شما باشد سعی میکنید ان را خاموش کنید و به خواب شیرین خود ادامه دهید.

بارها برایمان اتفاق افتاده که وقتی ساعت در نزدیکی رختخواب ما بوده ناخوداگاه ان را خاموش کردیم و به خواب خود ادامه دادیم و دوست نداشتیم رختخواب گرم و لذت بخش خود را رها کنیم ،اما وقتی که ساعت در جایی دور دست خود قرار دهیم مجبور میشوید برای خاموش کردن ساعت بلند شوید و چند قدمی راه بروید و این کار باعث میشود سطح انرژی شما از 1 به 3 یا 4 برسد و انرژی بیشتری به دست آورید که صبح جادویی خود را  رقم بزنید.

مسواک زدن:

مسواک زدن بعد از اینکه سطح انرژی شما به حدود 3 یا 4رسید میتواند تاثیر بسزایی بگذارد که شما سطح انرژی خود را بالاتر ببرید و این بالا بردن سطح انرژی باعث میشود که رویه بهتری خلق کنید . از همین مسواک زدن و شستن دست و صورت بعد از بیدار شدن انرژی زیادی را انتقال میدهد و حس بهتری به افراد دست میدهد که یک روز بهتری را شروع کند.

لیوان آب بنوشید: بعد از بیدار شدن چون مقدار زیادی از آب بدن انسان هنگام خواب از دست رفته است باید آب بدن جبران شود ،سطح متعادلی برقرار گردد. از همین رو نیاز است که آب بدن شما تنظیم گردد و برای تنظیم شدن آب بدن باید حداقل یک لیوان آب بنوشید و انرژی خود را بالاتر ببرید و اگر این آب یک لیوان شربت کاسنی یا چیزی شبیه به اینها که مقوی باشد ، تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

دوش بگیرید:

وقتی که شما استمام میکنید بدن شما حالت بازگشت اولیه به خودش دست میدهد و حس و انرژی خوبی پس از حمام کردن دارید و یکی دیگر از کارهای مهمی که میتواند سطح انرژی شما را تا حدود 5 یا 6 برساند دوش گرفتن است چون وقتی که دوش میگیرید تمام اعضای بدن ما امادگی درجدید پیدا میکند و درگیر میشوند،حال اگر این دوش با آب سرد باشد قطعا تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت و کمک میکند که انرژی خوبی خلق کنید و صبح زیبایی را بسازید.

لباس ورزشی بپوشید:

به طور کلی ورزش کردن انرژی زیاد و حس فوق العاده ای به انسان میدهد وقتی شما لباس ورزشی خود را میپوشید و برای ورزش کردن صبحگاهی پای خود را از خانه بیرون میگذارید انرژی شما از سطح 4 یا 5 به سطح 6 یا 7 خواهد رسید که مطمئنا تاثیر بزرگی هم از لحاظ جهانی و هم از لحاظ روحی بر روی شما خواهد گذاشت و حس شما را عالی میکند. وقتی اگرفرصت ندارید که بیرون بروید و در فضای باز  فعالیت ورزشی انجام دهید بسیاری از ورزش ها وجود دارد که میتوانید در خانه نیز انجام دهید، ببنید چه ورزش های وجود دارد که میتتوانید در خانه انجام دهید و انها را یادداشت کنید و متمرکز و متعهد باشید که ورزش ها را انجام دهید.

مچ پای خود را با آب سرد بشویید:

تمرین دیگری که باعث میشود سطح انرژی شما تقویت شود شستن مچ پا به پایین با آب سرد می باشد  بنده معمولا وقتی از بیرون به خانه برمیگردم و سطح انرژی پایینی دارم بعد ازاینکه پای خود را با آب خنک شست و شو میدهم انرژی بسیار زیادی در وجود من شکل میگیرد و کمک میکند که سطح انرژی بالایی در بدن من خلق گردد. با همه این تکنیک ها شما میتوانید صبح جادویی خود را رقم بزنید.چرا که شما وقتی صبح از خواب بیدار میشوید به مراتب وقت بسیار زیادی به دست می اورید که کارهای

بزرگی را انجام دهید .اگر دنبال این هستید  که دنیایی فراتر از انسان ها برای خود خلق کنید ،صبح جادویی را دست کم نگیرید

اگر زندگی نامه انسان های موفق را ورق زده باشید به کرار دیده اید آنها صبح های زیادی را درک کرده اند تا بتوانند اهداف بزرگ خود را خلق کنند.  این راه سختی های زیادی دارد و انسانهای در این مسیر می مانند که سختی راه رو به جان بخرن/گر مرد رهی میان خون باید رفت/ از پایی فتاده سر نگون باید رفت

محمد ظلی نیا

مدرس توسعه فردی و مالی، نویسنده کتاب انسان قدرتمند، برگزار کننده سمینارهای مختلف در سراسر کشور، بنیانگذار موسسه رواق اندیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 2 =