آکادمی ظلی نیا

مجله فوربز در لیست سالیانه خود که به معرفی ثروتمندترین افراد جهان می پردازد بر حسب ویژگی های مشترک پولدارهای جهان را در گروه بندی های مختلفی قرار می دهد تا علاقه مندان بتوانند این افراد را از منظرهای دیگر هم مقایسه کنند.

پی یر امیدیار ایرانی تبار 42ساله ای که توانسته است با داشتن 7/7 میلیارد دلار خود را در رده پولدارترین افراد جهان قرار دهد قبل از اینکه از چهل سالگی عبور کند در رده دوم فهرست میلیاردرهای زیر چهل سال این مجله قرار داشت.

پی یر امیدیار یا همان پرویز امیدیار معروف موسس و مدیر شبکه  e Bay است

حتما کسانی که با اینترنت سروکار دارند با نام این شبکه آشنا هستند.در سایت eBay

مردم از سرار جهان می توانند مثل جمعه بازار اجناس را برای فروش در این سایت اینترنتی قرار دهند بازدیدکنندگان سایت در صورت تمایل مبلغی را برای خرید آن جنس پیشنهاد دهند.حال هرکسی که مایل باشد می تواند رقم بالاتری پیشنهاد دهد و شخص فروشنده در نهایت کالای خود را به بالاترین پیشنهاد عرضه شده می فروشد.

از جمله محصولاتی که در این سایت به فروش می رسد فرش ایرانی،تمبر،کامپیوترهای لپ تاپ،دوربین های دیجیتال و مکانیکی و…

اما هرازگاهی در اخبار رسیده از فروش اجناس جالبی در این سایت با خبر می شویم مانند پدری که به دلیل شیطنت فرزندانشان و برای تنبیه آنها اسباب بازی های آن ها را در eBay

به حراج گذاشت و یا فروش پای مجسمه برنزی صدام که از راه های غیر قانونی سر از آلمان درآورده بود.بهرحال سایت eBay

موفقیت خود را به اثبات رسانده و تا کنون توانسته است حجم قابل توجهی درآمد برای پرویز امیدیار که در پاریس به دنیا آمده و  فرزند پدر و مادر ایرانی است داشته باشد.

گرچه تاکنون هیچ وقت در ایران زندگی نکرده است.کمتر کسی هم جز خود ایرانی ها بر این موضوع تاکید دارند که وی ایرانی است.

پرویز امیدیار در 21 ژوین 1967 متولد شد و همراه خانواده اش در سن 6سالگی به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرده ودر واشنگتن دی سی دوران مدرسه را پشت سرگذاشت.

هنوز در دبیرستان مشغول تحصیل بود که علاقه مندی بسیاری به برنامه نویسی کامپیوتری از خود نشان داد. در سال 1988در رشته علوم کامپیوتری از دانشگاه توفتس فارغ التحصیل شد و سپس به شرکت کلارس ملحق شد تا در آنجا برای شرکت اپل،کامپیوتر(مک درا) را تهیه کند.

امیدیار جوان در سن 28سالگی eBay
را راه اندازی کرد ولی صرفا به عنوان یک فعالیت تفریحی و جانبی به این سایت نگاه میکرد . خدماتی که امیدیار 
ebay

قرار داده بود در ابتدا مجانی بود اما در ادامه مجبور شد برای تهیه و پرداخت Isp

مبلغی را بابت خدمات از مشتریان دریافت کند.

امیدیار و همسرش از جمله خیرخواهان مشهور هستند و پیوسته  در تلاشند تا فرهنگ اقدامات خیرخواهانه و انسان دوستانه را گسترش دهند و در این خصوص با بنیاد های خیریه بسیاری در ارتباط بوده و هستند.

باید گفت امیدیار در رسیدن به این موفقیت با سختی های زیادی روبرو بوده است و همچنان سایت eBay

که از سایت های پرمخاطب اینترنتی است و بازدیدکنندگان فراوانی دارد و همواره مد نظر شیادان و کلاهبرداران بوده است.

بسیاری از شیادان در این سایت اجناسی را به برای فروش در معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته اند که هرگز وجود خارجی نداشته است.البته در این مورد اقدامات زیادی صورت گرفته و بسیاری از این شیادان به دام ماموران پلیس در سراسر جهان گرفتار شده اند.

ارزش سهام شرکت ابداعی امیدیار سه سال به دو میلیارد دلار رسیده.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز در سال 2002 بیش از 75نفر از طریق فروش اجناس از طریق سایت eBay

اوضاع خود را سروسامان داده اند.فروشندگان با انصاف در سایت eBay

زمانی که خواهان فروش کالاهایی هستند ابتدا از تمامی سطوح عکس هایی واضح برای خریداران تهیه می کنند و آن را در سایت قرار می دهند و سپس مو به مو جزعیات آن را شرح می دهند.

آنها همچنین به صورت تمایل هزینه پست کالا را نیز تقبل می کنندو درغیر این صورت مبلغ جداگانه ای را بابت پست دریافت می کنند.

پی یر امیدیار در سال 2005 با همکاری همسرش یک بنیاد خیریه به نام

Tufts microfinance fund

با سرمایه اولیه 100میلیون دلار به راه انداختند.او در این بنیاد به دانشجویان توانمند اما نیازمند از نظر مالی بورسیه می دهد. در سال 2008 به رغم بحران اقتصاد جهانی این موسسه از محل فعالیت های اقتصادی خود 2/63 میلیون دلار سود به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شانزده =