آکادمی ظلی نیا

همه ی آدم ها در زندگی شکست می خورند اما واکنش ما نسبت به شکست مهم است،مهم این است که شکست را نپذیریم و دوباره بلند شویم و دنبال موفقیت در زندگی باشیم. زمانی که با موانع مواجه می شوید، باید تصمیمی بگیرید… مبادا اجازه دهید تا بهانه ای برای شکست تان باشند یا آنها را به داستان موفقیت خود تبدیل می کنید؟موفقیت در زندگی

موفقیت در زندگی

وقتیکه دارای نگرشی درست باشید، شکست برای شما درس زندگی خواهد بود. فراموش نکنید که برخی از بهترین درس ها در زندگی، سخت ترین درس هایی هستند که باید آنها را بپیذیرید و نسبت به آنها نگرش صحیحی داشته باشید ، این درس ها انعطاف پذیری و میزان میل شما به یادگیری را به چالش می کشند پس اگر آنها را هر چه زودتر نپذیرید، برای شما در لیست همان سخت ترین درس ها خواهند ماند و به بهترین درس ها تبدیل نمی شوند .

موفقیت در زندگی از چه طریقی بدست می آید؟

طبق آنچه در ادامه این بخش از نمناک خواهیم گفت برای موفقیت در زندگی فراموش نکنید که :

  1. ترس اولین منبع حسرت است.
  2. رسیدن به چیزهای خوب، زمان بر است.
  3. اولین گام همیشه سخت ترین گام است.
  4. کمال وجود ندارد.
  5. بزرگ ترین مشکلات ، ذهنی هستند.
  6. کنترل تان همیشه کمتر از میزانی است که می خواهید.
  7. همه حامی تان نخواهند بود.
  8. ارزش شما باید درونی باشد.
  9. شما شبیه افرادی هستید که زمان تان را با آنها سپری می کنید.

نکاتی دانستنی برای رسیدن به موفقیت در زندگی

5 گام برای دستیابی به موفقیت در زندگی:

1. تعیین اهداف برای موفقیت در زندگی:

افرادی که می دانند که چه چیزی می خواهند و البته برای رسیدن به اهدافشان برنامه ریزی کرده اند، عموما شادتر از کسانی هستند که فقط اجازه می دهند که زندگی برایشان اتفاق بیفتد. این دانش جدید نیست ، منتظر اتفاقی از بیرون نباش که تو را خوشحال کند، هنگامی که تصمیم می گیری، جهان نقشه می چیند که این اتفاق بیفتد.

تعیین هدف برای دستیابی به موفقیت در زندگی

2. موفقیت در زندگی با عدم ترس از شکست:

طوری که اغلب ما در زندگی هایمان یاد گرفته ایم، این است که شکست چیز بدی است. شکست تقریبا همیشه روبروی موفقیت قرار می گیرد با این حال بدون شکست راه های کمی برای موفقیت را خواهید دانست. هیچ کس تا به حال همه کارها را کاملا درست انجام نداده است. اما اکثر افرادی که برخی از موفقیت ها را تجربه کرده اند، در برخی موارد شکست خورده اند.

موفقیت در زندگی با شکست های متعدد

3. ساکن و بی تحرک نمانید:

موفقیت یک روند است – یک رویداد نیست ؛ برخی اهداف ممکن است یک شبه اتفاق بیافتند. بعضی دیگر نیاز به زمان بیشتری دارند، انرژی و هم ترازی با سیارات! دلسرد نشوید.

طبق برنامه خود پیش بروید. پیشرفت خود را ارزیابی کنید و اصلاحات را نیز انجام دهید. هدف خود را از ذهنتان حفظ کنید و پای خود را نیز محکم حفظ کنید. اگر شما در تلاش برای رسیدن به هدفی هستید، قطعا موانعی وجود خواهد داشت.

من آنها را داشته ام، همه آنها را داشته اند اما موانع لازم نیستند که شما را متوقف کنند. اگر به سمت یک دیوار فرار کردید، به اطراف آن نروید و تسلیم نشوید، یاد بگیرید که چگونه می توان از آن بالا رفت، از آن بالا بروید یا در اطرافش راهی را جستجو کنید.

راه رسیدن به موفقیت در زندگی

4.بیشتر از صحبت گوش کنید:

ما اغلب وقت خود را صرف صحبت کردن بدون گوش دادن می کنیم ، حتی زمانی که گوش می کنیم، به موضوع بعدی که می خواهیم بگوییم، فکر می کنیم. با دقت گوش دادن، می توانیم به طور کامل درک کنیم که چه چیزی گفته شده است و به درستی در گفتگو شرکت کنیم. اگر ما گوش نکنیم نمیتوانیم آنچه را که لازم است فراهم کنیم.

موفقیت در زندگی با گوش کردن به تجربیات دیگران

5. یک دفترچه یادداشت با خود داشته باشید:

زندگی ما شلوغ و مشغول تر است ؛ در طول یک روز، ایده ها، راه حل ها و تجلی داریم و اگر ما راهی برای گرفتن آنها نداریم، خطر این پیش می آید که آنها را از دست بدهیم. یک نوت بوک، چه هاردکپی یا چه الکترونیکی، به ما کمک می کند تا افکارمان را ثبت کنیم، ذخایر روانی خوب را آزاد کنیم و به یک ایده یا راه حل دیگری برسیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =