آکادمی ظلی نیا

دکتر باربارا دی آنجلیس یکی از تاثیرگذارترین معلمان قرن بیستم در زمینه رشد شخصی و معنوی است که در ۳۵ سال گذشته به ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان با پیام‌های الهام بخش خود در مورد نحوه‌ی خلق یک زندگی آزاد واقعی، داشتن روابطی سالم و سرشار از عشق و همچنین رشد شخصی کمک کرده است. وی به عنوان یکی از بهترین نویسندگان جهان که در حوزه سینما و سمینارهای انگیزشی هم فعالیت دارد توانسته است به شهرت بسیار بالایی برسد. او همچنین در زمینه‌ی تحول فردی یکی از بهترین ایده‌های خودباوری در سال ۱۹۸۰ را داراست.

باربارا از طریق سمینارهای فروخته شده‌ خود، برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی، نشر و گفتگو، برند خود را ایجاد کرد. نه تنها شرکت‌ها، افراد مشهور و کارآفرینان بلکه هر کسی که خواستار تحول کسب و کار و بهبود روابط خود می‌باشد برنامه‌های دکتر دی آنجلیس را دنبال و پیگیری می‌کند. با بیوگرافی باربارا دی آنجلیس این بانوی موفق و ارزنده بیشتر آشنا شوید.

زندگینامه باربارا دی آنجلیس

دکتر باربارا در آنجلیس نویسنده‌ی شانزده کتاب با بیش از فروش ده میلیون نسخه می‌باشد که تا به حال به ۲۵ زبان دنیا ترجمه و منتشر شده است پس قطعا خواندن بیوگرافی باربارا دی آنجلیس خالی از لطف نیست. او به عنوان یکی از شگفت‌انگیزترین‌ها توسط نیویورک تایمز شناخته شده است و بارها جوایز زیادی را برای فروش کتاب‌های از جمله هر آنچه که زنان باید در مورد مردان بدانند، آیا تو نیمه‌ی گمشده‌ من هستی؟، سوپ مرغ برای روح زوج ، … را دریافت کرده است. همه این نکات باعث شد تا بیوگرافی باربارا دی آنجلیس را برای شما بیاوریم.

 دوران کودکی و جوانی

در بیوگرافی باربارا دی آنجلیس باید بدانید که دکتر باربارا دی آنجلیس در ۴ مارس ۱۹۵۱ در فیلادلفیای آمریکا متولد شد و در سن یازده سالگی پدر و مادر او از یکدیگر جدا شدند. جدایی پدر و مادر سبب شد او تا حد زیادی با چالش های مهمی در زندگی خود مواجه شود. اما این چالش ها نه تنها وی را زمین نزدند بلکه از او فردی موفق و جسور و خودانگیخته ساختند که تشنه موفقیت بود. او وارد دانشگاه شد و توانست مدرک کارشناسی خود را با بالاترین معدل کسب نماید. او کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه سیرا لس آنجلس دریافت کرد و دکترای روانشناسی را از دانشگاه کلمبیا پاسیفیک گرفت..

زندگی باربارا دی آنجلیس پس از ازدواج

باربارا با وجود موفقیت‌های چشم‌گیری که به دست آورده است به اعتقاد افراد زیادی در زندگی زناشویی ناموفق بوده است. اما آیا این نکته صحت دارد. در سن ۲۰ سالگی او برای اولین بار ازدواج کرد. اما پس از پنج ماه از همسر خود جدا شد.

همسر دوم او داگ هنینگ بود که پس از مدت کوتاهی از هم جدا شدند. او برای بار سوم با جان گری نویسنده ی کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی ازدواج کرد که ازدواج آن‌ها نافرجام بود. آخرین ازدواج او با جفری جیمز بود که به مدت ده سال با یکدیگر زندگی کردند این دو فرزندی ندارند و با دو سگ و یک گربه خود در لس آنجلس زندگی می‌کنند.

چالش های زندگی باربارا نقطه عطفی در زندگی وی

آیا می توان ازدواج های باربارا را که منجر به جدایی شدند یک شکست در زندگی وی تلقی کرد یا چالشی که از وی یک متخصص در زمینه روابط ساخت؟ گاهی نقاط عطف زندگی ما می توانند از ما الماس های درخشان تری بسازند. باربارا در تمام کتاب های خود از تجاربی می گوید در طی رابطه خود کسب نموده است.

وی اذعان می دارد که از گذشته خود اصلا پشیمان نیست بلکه اگر بارها این مسیر را طی نماید باز هم همان را ادامه می دهد. در زمینه روابط کتاب های وی مانند نسخه هایی هستند که هر فرد می تواند برای بهبود روابط خود از آن بهره مند شوند. وی معتقد است اگر روابط به ظاهر شکست خورده وی در زندگی نبودند، او هرگز نمی توانست خواسته دقیق خود از یک رابطه را بداند و برای خلق رابطه رویایی خود تلاش نماید.

ویژگی برجسته باربارا دی آنجلیس

در ادامه بیوگرافی باربارا دی آنجلیس جالب است بدانید که هر انسانی به دلیل تجاربی که در زندگی گذشته خود داشته است باورهایی را برای خود ایجاد می کند و همین باورها تجارب آینده وی را می سازند. اما خوشبختانه باربارا با وجود اینکه از زندگی زناشویی پدر و مادر خود تجربه شیرینی نداشت و بارها خود نیز این تجربه را تکرار کرد. اما در نهایت او با فردی زندگی می کند که عاشقانه وی را همانگونه که هست دوست می دارد.

در حال حاضر تجارب باربارا از وی روانپزشک و نویسنده و سخنران برجسته ای ساخته است که آموزه های وی الهام بخش میلیون ها انسان در سراسر جهان است.

موفقیت باربارا در تهیه فیلم ها و برنامه های تلویزیونی

در سال ۱۹۹۴ باربارا دی آنجلیس به تولید برنامه‌های تلویزیونی در زمینه‌ی کارهای عاشقانه پرداخت و به یکی از پر بیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی تبدیل شد. افراد زیادی در سراسر جهان برنامه‌ی او را دیدند. او در این حرفه بسیار پیشرفت کرد و افتخارات زیادی را نیز به‌ دست آورد. دکتر دی آنجلیس به مدت دو سال به طور مداوم در تلویزیون CNN حضور داشت و به همراه گروه خود برنامه‌ی روزانه ای برای تلویزیون CBS اجرا می‌کردند. همچنین میزبان یک برنامه‌ی محبوب در لس‌انجلس نیز بوده است.

دکتر باربارا دی آنجلس به طور مداوم مهمان برنامه‌های OPRAH، THE TODAY SHOW، GOOD MORNING AMERICA، THE VIEW، GERALDO و POLITICALLY INCORRECT بوده است. به علاوه او در برنامه‌های E Entertainment و EYEWITNESS NEWS در لس آنجلس شرکت داشت. باربارا همچنین در ساعات خاصی برای تلویزیون PBS برنامه تولید می‌کرد.

 باربارا دی آنجلیس سخنوری برجسته و پر آوازه

در طول بیست سال گذشته دکتر دی‌ آنجلس به عنوان یک سخنران انگیزشی شناخته شده است و یکی از جالب‌ترین و پرطرفدارترین سخنرانان زن در جهان می‌باشد. او صدها سخنرانی برای گروه‌های از جمله AT&T،Proctor & Gamble،Crystal Cruise Lines  و Young Presidents Organization برگزار کرده است. باربارا در کنفرانس‌های بی‌شماری همراه با دالایی لاما، ریچارد برانسون، دپاک چوپرا، وین دایر، لوئیز هی، دی کلرک، لیس برون و افراد دیگر شرکت داشته است.

افتخارات و کارنامه موفق کاری باربارا

 دکتر باربارا دی آنجلیس دریافت کننده‌ی بالاترین افتخار از Toastmasters International به عنوان برنده چکش طلایی ۲۰۰۷ و یکی از ۵ زن دریافت کننده از Toastmasters International در ۵۰ سال اخیر می‌باشد. او یکی از برجسته‌ترین معلمان الهام بخش در مستند یافتن بخشش (DISCOVER THE GIFT) به همراه دالایی لاما، مایکل برنارد، راوی شانکار و دیگر روشنفکران معنوی می‌باشد.

دکتر باربارا دی آنجلس در حال حاضر رئیس کمیته SHAKTI COMMUNICATIONS INC است که متعهد به ارسال پیام روشنفکرانه به جهان از طریق رسانه‌های الکترونیکی و چاپی است. باربارا یک جوینده‌ی جدی است که از هجده سالگی عمیقاً مشغول به تمرین روحانی و تحصیل در آن بوده است. چندین سال همراه با روحانیون و استادان برجسته‌ی زمان ما اقامت داشته است. بر پایه‌ این حکمت عمیق درونی است که او برنامه‌های برای تغییر زندگی خود «انتقال از درون به بیرون» ارائه می‌دهد.

جملات زیبای باربارا دی آنجلیس

  • عشق نیروی قدرتمندتر از هر نیروی دیگری است.
  • هنگامی که فقط به کارهایی دست می‌زنید که می‌دانید موفق می‌شوید، هرگز به اعتماد به‌ نفس واقعی دست پیدا نمی‌کنید.
  • هرگاه زندگی با عشق و شور را برمی‌گزنید، زندگی نیز عشق و شور خود را برای شما بر خواهد گزید.
  • هنگامی که همچنان به گذشته خیره‌ می‌شوید، قادر نخواهید بود آینده‌ای را که در انتظارتان است را ببینید.
  • هرگز اجازه ندهید ترس شما را به “بی‌تفاوتی” سوق دهد. این بدترین نوع زندگی است که هر فرد می تواند برای خود برگزیند.

لیست کتاب‌های باربارا دی آنجلیس

هر روز بر تعداد کتاب های نوشته شده این نویسنده فقید افزوده می شود. در زیر ما لیستی از مهم ترین کتاب های وی که در ایران منتشر شده است را آورده ایم. به شما قول می دهم از خواندن هیچ یک از کتاب های این نویسنده پشیمان نخواهید شد.

        رازهای درباره‌ی زنان که باید هر مردی بداند.

        رازهای درباره‌ی مردان که باید هر زنی بداند.

        سوپ مرغ برای تقویت روح همسران

        اعتماد به‌ نفس

        باهم بودن

        راهنمای زنا‌شویی موفق

        کتابچه ی تمرین ها، آزمون ها و راهنمای شخصی

        ده راز زندگی که باید هر زنی بداند

        رازهای عشق ورزی

        چطور به این وضعیت دچار شدم؟

        شناخت عشق واقعی

        الهام های درباره ی عشق

        آیا تو نیمه ی گمشده‌‌ام هستی؟

        راز موفقیت زنان در اجتماع

        عشق را بجویید تا بیابید

باربارا دی آنجلیس الگویی ایده آل برای رسیدن موفقیت

این بانوی نویسنده  از شکست نترسید و خود را تسلیم آن نکرد. هر بار دید که زندگیش آن گونه که انتظارش را دارد، نیست، با شجاعت تمام آن را رها کرد. او خود را مقید به قوانین دست و پا گیر جامعه نکرد و آزادی فکر و عقیده را با ارزش و مهم پنداشت. او برای تکامل و آرامش کلیت وجودش تلاش کرد و پرده از رازهای بسیاری در زمینه روابط فردی و اجتماعی و خانوادگی برداشت.

با خواندن هر یک از کتاب های این نویسنده فعال و پر توان هر کسی می تواند روابطش را بهبود ببخشد و آینده بهتری را برای خود و دیگران رقم بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 13 =