آکادمی ظلی نیا

اگر به الگوبرداری از افراد موفق علاقه دارید و الگوی مناسب خود را هنوز نیافته اید؛ بیوگرافی احد عظیم زاده شما را با آرزوهای دور و درازتان پیوند می دهد.

بیوگرافی احد عظیم زاده مصداق بارزی از ضرب المثل خواستن توانستن است، می باشد. این مرد با پشتکار و اراده پولادین به همگان نشان داد که اگر بخواهی، می توانی رویاهای دور و دراز خود را محقق نمایی و در آسمان آرزوها به پرواز درآیی، حتی اگر بی پول و بی پدر باشی.  احد عظیم زاده ثابت کرد که برای کارآفرین برتر شدن نه به حامی و پشتیبان بلکه به علاقه، انگیزه و پشتکار فراوان نیاز است. از پیوند این سه (علاقه، انگیزه و پشتکار) نیروی عظیمی بر خواست که عظیم زاده را بر قله های افتخار و ثروت نشاند. این بار کتاب صوتی شما را با سرگذشت و بیوگرافی احد عظیم زاده آشنا خواهد کرد.

احد عظیم زاده در روستای اسفنجان از توابع اسکو در استان آذربایجان شرقی در سال ۱۳۳۶( ه ش) چشم به جهان گشود. وی قبل از این که از دوران کودکیش استفاده کند و به بازی های کودکانه بپردازد، به علت فوت پدر وارد مرحله تازه ای از زندگی می شود و درس و مدرسه را به علت نداری و بی پولی رها می کند و بر روی دار قالی می نشیند و قالی بافی را آغاز می کند.

احد اگر چه فرصت رفتن به مدرسه و بودن در بین هم سن و سالان را از دست می دهد اما به هیچ وجه درس و سوادآموزی را رها نمی کند و شب ها با تمام خستگی جسمانی به مطالعه و یادگیری می پردازد.  این کارآفرین برتر پس از چند سال قالی بافی تسلیم ناملایمات زندگی نشد و رویاهای بزرگی در سر پروراند. او در تفکرات خود راه های گوناگون چگونه پولدار شدن را از سر گذراند و توانست راه تحقق رویاهایش را بیاموزد.

نوجوانی عظیم زاده

در سن ۱۳ سالگی احد تخته های قالی و قالیچه های کوچک و پشتی های بافته شده را بر کول می نهاد و به بازار اسفنجان و اسکو می برد و می فروخت و سود اندکی به اندازه دو تومان کسب می کرد. این کارآفرین بزرگ جهانی ولخرجی نکرد و با جدیت تمام سودهای اندکش را جمع آوری کرد به گونه ای که در سن ۱۸ سالگی ۲۰ هزار تومان پس انداز داشت.

در آن هنگام او به سراغ عموی پدرش رفت ۲۰ هزار نیز از او قرض گرفت و از بانک نیز ۶۰ هزار تومان وام گرفت. این طوری سرمایه ی خود را به ۱۰۰ هزار تومان رساند.

احد عظیم زاده و سفر به آلمان

احد پس از بررسی های بسیار دریافت که آلمان مرکز تجاری فرش دست باف است و مکان مناسبی است که وی می تواند؛ فرش های بافته شده در ایران را ببرد و در آنجا به فروش برساند. برای تحقق این هدف وی ابتدا به آلمان سفر می کند و پس از بررسی بازارهای فرش هامبورگ با سلیقه های مختلف خریداران فرش دستباف آشنا می شود.

بازگشت به ایران و راه اندازی کارگاه قالی بافی

وی در بازگشت به ایران فکرهایش را جمع و جور می کند و با ورود به زادگاهش، ساختمانی در همان روستا اجاره می کند. سپس با سرمایه ۱۰۰ هزار تومان ۱۰ درصد از هزینه دار قالی و مواد اولیه فرش بافی را می پردازد و کارگاه کوچک قالی بافی را راه اندازی می کند. پس از چند ماه تلاش بی وقفه در کارگاه قالی بافی، احد قالی های رنگارنگ و پر نقش و نگار بافته شده را برای فروش راهی اروپا می کند.

در اولین معامله با آلمانی ها ۶٫۵ میلیون نقدی و یک چک ۶ میلیونی دریافت می کند. به این شیوه وی با پشاتکار و علاقه در عرض چند ماه سرمایه ۱۰۰ هزار تومانی که ۸۰ هزار تومان آن نیز قرض است را به ۱۲ میلیون تومان می رساند.

بیوگرافی احد عظیم زاده و تاجر شدن وی

پس از آن موفقیت وی به کارش همچنان ادامه می دهد. به کشورهای مختلف سفر می کند. پس از بازدید از بازارها و موزه های جهانی فرش با ایده و سلایق گوناگون مردم جهان آشنا می شود و در بازگشت در تولیدات کارگاهی خود، آموخته هایش را عملی می کند.

پس از چندین سال تلاش بی وقفه صادرات فرش ایرانی احد روز به روز رونق می گیرد و او فرش های ایرانی را به سایر کشوره (ایتالیا، فرانسه، آلمان، سوئیس، انگلستان و بلژیک) صادر و سرمایه چندین میلیاردی را گردآوری می کند.

دستاوردهای احد عظیم زاده

 • راه اندازی دومین کارگاه قالی بافی در تبریز
 • دریافت تندیس تولید بهترین فرش های ایرانی در انگلستان در سال ۱۳۸۸
 • افتتاح نمایشگاه  سالانه قالی های دستباف در تهران در سال ۱۳۸۸
 • به ثبت رساندن برند فرش عظیم زاده
 • افتتاح فروشگاه بزرگ فرش عظیم زاده در تهران
 • افتتاح شعبه دیگر فرش عظیم زاده در سلمان شهر مازندران
 • هزینه کردن ۱۸۰ میلیارد تومان در پروژه هتلی “قو الماس خاورمیانه” در مازندران

افتخارهای بزرگ این کارآفرین برتر جهانی

 • عظیم زاده یکی از ۱۰۰ کارآفرین برتر ایران است.
 • با اختراع فرش گرد دو بار تندیس الماس بزرگترین تاجر جهان را دریافت کرد.
 • در سال ۲۰۰۴ میلادی الماس مدیریت و کیفیت فرانکفورت را به خود اختصاص داد.
 • سه سال متوالی بزرگترین صادر کننده فرش ایران بود.
 • کارهای نیکوکارانه احد عظیم زاده

این مرد بزرگ علاوه بر ثروت کلانی که انباشته است، دلی بزرگ و خیرخواه دارد. تا کنون سرپرستی ۱۷۰۰ کودک بی سرپرست را به عهده گرفته و با خود عهد بسته است هر ساله ۱۰۰ نفر به این جمع اضافه کند.

الگوبرداری از بیوگرافی احد عظیم زاده

با نگاهی دقیق به زندگی و کار این مرد بزرگ در می یابیم که رویاپردازی و تلاش مستمر برای تحقق رویاها ،علاقه وافر به موفقیت ، ریسک پذیری ، پشتکار، جستجو و تحقیق عملی و سفرهای مداوم به جهان از جمله عواملی است که احد برای رسیدن به موفقیت و توانگری از آنها بهره گرفته است.

هر یک از ما نیز چنانچه خواهان موفقیت باشیم و عوامل رسیدن به موفقیت را عملی کنیم، بی شک خواهند توانست قله های رفیع موفقیت را هر چند سخت، دشوار و صعب العبور باشد بپیماییم. چرا که قانون موفقیت و عوامل رسیدن به موفقیت در جهان ثابت و بدون تغییراند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 3 =