آکادمی ظلی نیا

(برگرفته از کتاب قورباغه ات قورت بده برایان تریسی)

11.نقطه ضعف های خود را بشناسید.

همین امروز مهم ترین هدف خود را تعیین کنید.این هدف چیست؟کدام هدف است که اگر به آن دست یابید،بیشترین تاثیر مثبت را بر زندگی کاری شما خواهد داشت؟هنگامی که هدف اصلی خود را مشخص کردید،از خود بپرسید:(چه عاملی سرعت دستیابی من به این هدف را تعیین می کند؟چرا من تا به حال آن را تا به حال در اختیار نداشتم؟چه چیزی در من هست که مانع پیشرفا من می شود؟جواب شما هر چه باشد،فورا دست به کار شوید.کاری انجام دهید.هرکاری می تواند باشد،مهم این است که شروع کنید.

12.هر بار یک قدم جلوتر بروید.

هدف،وظیفه یا پروژه ای را که در زندگی خود از انجام آن طفره رفته اید انتخاب کنید و بلافاصله یک قدم برای به انجام رساندن آن بردارید.بعضی وقت ها؛تنها کاری را که برای شروع باید انجام دهید این است که بنشینید و فهرستی از مراحلی را که نهایتا باید طی کنید تا کار به انجام برسد را تهیه کنید.سپس شروع کنید و یک مورد از موارد موجود در لیست را انجام دهید و بعد یکی دیگر و بدیت ترتیب تا آخر همه را انجام دهید،شما در پایان از نتیجه به دست آمده شگفت زده خواهید شد.

13.خود را تحت فشار قرار دهید.

برای انجام هر کار و فعالیتی مهلت معینی را برای خود تعیین کنید.یک سیستم اجبار را برای خود ایجاد کنید.از خودتان انتظار به انجام رساندن کارهای بیشتری را داشته باشید و از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکنید. به محض این که برای خود ضرب العجلی تعیین کردید به آن عمل کنید و حتی سعی کنید زودتر از مهلت تعیین شده کار خود را به اتمام برسانید.

14.نیرو و توان خود را افزایش دهید.

قبل از شروع به کار،تمام مراحلی را که برای انجام یک کار یا پروژه بزرگ باید طی کنید را یادداشت کنید.سپس مشخص کنید که به چند دقیقه و چند ساعت زمان برای انجام هر مرحله نیاز دارید.تقویم روزانه و هفتگی خود را تنظیم کنید تا بتوانید زمانی رابرای کاری که انجام می دهید بازکنید.

15.برای انجام عملی در خود انگیزه ایجاد کنید.

سطح انرژی فعلی و عادت های غذایی روزانه ی خود را مورد بررسی قرار دهید.همین امروز مصمم شوید که سطح انرژی و سلامتی خود را از ظریق پرسیدن سوال های ذیل بهتر کنید:

1-انجام کدامیک از فعالیت های فیزیکی خود را باید افزایش دهم؟

2-انحام کدامیک از فعالیت هایم را باید کاهش دهم؟

3-چه کاری است که اکنون انجام نمی دهماما برای بهبود عملکرد خودم باید آن را انجام دهم؟

4-اکنون کدام فعالیت من است که بر سلامتی من تاثیر منفی می گذارد و من نباید آن را انجام دهم؟

پاسخ شما به این سوالات هر چه باشد همین امروز اقدام کنید.

16.تنبلی خلاقانه را تجربه کنید.

افکار خود را کنترل کنید.به خاطر داشته باشید که بیشتر وقت ها شما به همان چیزی تبدیل می شوید که به آن فکر می کنید.تصمیم بگیرید به چیزهایی فکر کنید و درباره ی چیزهایی صحبت کنید که میخواهید نه چیزهایی که نمی خواهید.

ذهن خود را برای پذیرفتن مسئولیت کامل اعمال خود و هر آنچه که برایتان اتفاق می افتد مثبت نگه دارید.از انتقاد کردن و سرزنش کردن دیگران بدون دلیل اجتناب کنید.مصمم باشید که به جای بهانه تراشی در کار خود پیشرفت کنید.

افکار و انرژی خود را به سمت آینده و کارهایی که می توانید برای بهبود زندگی خود انجام دهید معطوف کنید و بقیه ی کارها را رها کنید.

17.اول از همه مشکل ترین کارها را انجام دهید.

تفکر بر مبنای صفر را در اتمام زندگی تان تجربه کنید.به طور مداوم ازخود بپرسید:اگر این کار را قبلا انجام نداده بودم،با توجه به آگاهی که امروز در اختیار دارم،حاضر می شدم همان کار راامروز انجام دهم؟

تک تک فعالیت های کاری و شخصی خود را مورد بررسی قرار دهید و بر اساس موقعیت امروز خود ارزیابی کنید.اگر  کارهایی وجود دارند که شما با آگاهی که امروز به دست آورده اید حاضر به انجام آنها نیستید،بدانید که اینها کارهایی هستند که شما باید آنها را حذف کنید و یا انجام آنها را به تعویق بیندازید.

18.کار را تقسیم بندی کنید.

خود را به عنوان فردی که در حال پیشرفت می باشد در نظر بگیرید.مصمم شوید که روش هایی که منجر به کارآیی و خلاقیت بالا می شوند را از طریق تمرین و تکرار در خود پرورش دهید تا این که بتوانید آنها را به سادگی و به طور خودکار انجام دهید.یکی از قدرتمند ترین عباراتی که شما می توانید یاد بگیرید و به کار گیرید این است: فقط برای امروز!نگران تغییر و تحول در کل زندگی خود نباشید.اگر ایده ی خوبی به نظر برسد،آنرا فقط برای امروز انجام دهید. هر روز به خود بگویید: فقط همین امروز من مهم ترین وظیفه خود را قبل از انجام هر کار دیگری شروع خواهم کرد به انجام دادن آن.

19.برای انجام کارها زمان زیادی را اختصاص دهید.

به طور مداوم به روش های مختلف صرفه جویی در زمان،برنامه ریزی و ایجاد بخش های زمانی بزرگ فکر کنید. از این زمان برای انجام وظایف مهمی که بیترین پیامد های طولانی مدت را بر زندگی و کار شما دارند استفاده کنید. از هر دقیقه نهایت استفاده را ببرید. از طریق برنامه ریزی و آمادگی قبلی،به طور پیوسته و مداوم و بدون انحراف و تغییر مسیر به کار کردن ادامه دهید.

بیش از هر چیز دیگر،تمرکز کنید بر روی مهم ترین نتایجی که شما مسئول دستیابی به آنها هستید.

20.حس ضرورت را در خود ایجاد کنید.

همین امروز تصمیم بگیرید در هر کاری که انجام می دهید،حس ضرورت و فوریت را در خود ایجاد کنید.کاری را که در انجام آن سستی و تنبلی کرده اید انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که عادت انجام دادن سریع ان کار را در خود ایجاد کنید.

هنگامی که با یک فرصت یا مشکل مواجه شدید،فورا دست به کار شوید.هنگامی که مسئولیت یا وظیفه ای به شما واگذار می شود،آن را سریعا انجام داده و نتایجه را فورا گزارش دهید. در هر زمینه ای از زندگی خود سرعت عمل داشته باشید.شما شگفت زده خواهید شد هنگامی که مواجه شوید از این طریق چقدر احساس بهتری پیدا می کنید و چقدر کار بیشتری انجام داده اید.

21.هر بار بر روی یک کار تمرکز کنید.

وارد عمل شوید!همین امروز تصمیم بگیرید که مهمترین وظیفه یا پروژه ای را که می توانید به انجام برسانید را انتخاب کرده و بلافاصله شروع کنید به انجام دادن آن.

به محض این که شروع کردید به انجام مهم ترین کارتان،خود را موظف کنید که بی وقفه و بدون حواس پرتی به انجام آن ادامه دهید تا این که 100 درصد به اتمام برسد،این کار را به عنوان یک آزمون در نظر بگیرید تا ببینید آیا شما فردی هستید که بتوانید تصمیم به انجام کاری گرفته و تا آخر آن را به انجام برسانید. به محض این که شروع کردید به انجام کاری،توقف نکنید تا این که کار را به اتمام برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =